Natuur op Defensieterreinen tijdens de jaarvergadering.


Op 17 april aanstaande vindt de jaarvergadering van de dorpsgemeenschap Darp, Havelterberg en Busselte plaats. Naast de gebruikelijke agendapunten is er na de pauze een presentatie over natuur op defensieterreinen. Iedereen is vanaf 20.00 uur welkom in dorpshuis De Stobbe te Darp.

 

Voor de pauze zijn er de gebruikelijke agendapunten waaronder verkiezing van bestuursleden. Er is een open plek in het bestuur. Kandidaten kunnen zich voor aanvang van de vergadering bij een van de bestuursleden melden. Jan Mulder zal volgend jaar het bestuur verlaten. Ook daarvoor zoeken we vervanging.

Na de pauze is er een presentatie over natuur op defensieterreinen door Niels Gilissen. Niels Gilissen is onder andere natuurfotograaf. In november 2013 is zijn boek 'Missie Natuur' over de natuur en landschappen van defensieterreinen verschenen. Het ministerie van Defensie is een van de grootste natuurbeheerders van Nederland. Heidevelden, stuifzanden en bos. Defensieterreinen herbergen vaak bijzondere plant- en diersoorten die elders verdwenen zijn. Niels Gilissen vertelt over deze speciale natuur. Op beeldende wijze vertelt hij welke soorten je in bepaalde gebieden aantreft en waarom juist daar. Voor belangstellenden zal het boek 'Missie Natuur' van Niels Gilissen na afloop verkrijgbaar zijn'.

Iedereen is welkom.